Про склад моніторінгової групи призначеної Уповноваженим ВРУ з прав людини в судовій справі 203/4111/21 щодо прямої.дискримінації осіб із інвалідністю, пособництво.

Юрій Литвиненко

Доброго дня!

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини
Лубінцю Д. В.

Копії:
Комітет Верховної Ради України з прав людини
Відповідній Голові

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики
Голові Маслову Д.

Від:
Литвиненко Юрія Миколайовича особи із інвалідністю ІІ групи із особливими потребами

ПОВТОРНО. Оскільки попередній запит залишився без відповіді.

Додаткова загальна інформація:

12 липня 2023 року, судді апеляційного суду місті Дніпро в справі за позовом особи із інвалідністю ІІ групи із особливими потребами про дискримінацію за ознакою інвалідності - палками вигнали із засідання представника Уповноваденого ВР України з прав людини із спробою так званого "моніторінгу" судового засідання при розгляді апеляційної скарги - ані керівника групи, ані залучених експертів і представників громадськості, ані Наказу про моніторінг в цій справі N°203/4111/21.
Зрозуміло, що якщо із зали суду представника Уповноваженого ВР України з прав людини нагнали, що вже казати чи ознайомився він із матеріалами справи.
Чи що Ви моніторити збиралися, "стул" суддів?

Представляти інтереси такої особи, вступити в справу тощо - Уповноважений ВР України з прав людини відмовився, посилаючись на дискрецію.
Хочу захищаю, хочу не захищаю особу із інвалідністю ІІ групи із особливими потребами в суді, за обставин, коли сама це робити особа із інвалідністю ІІ групи вже не може.
Відтак, це наслідки брехні і бездіяльності.

Загальна інформація:

На заяву Литвиненко Юрія Миколайовича особи із інвалідністю ІІ групи із психічним захворюванням від 13.04.2023 року вступити Уповноваженому ВРУ з прав людини в справу про дискримінацію такої особи - Уповноважений, після 2 місяців незрозумілого Заявнику листування, провів сегрегацію за принципом "хочу захищаю таких осіб в суді, хочу - ні".
Нагадаю, справу суд першої інстанції розглядав півтора роки, в справі є Висновок Уповноваженого про пряму дискримінацію у відношенні Литвиненко Ю.М. за ознакою інвалідності і пособництво у дискримінації тощо із боку Дніпропетровської обласної державної адміністрації і Центрального автовокзалу АТ ДОПАС (власник входить в список українського Форбс). І це знаємо, пане Лубінець.

Уповноваженним призначений як би "моніторинг" судового засідання в апеляційному суді при розгляді апеляції на ганебне рішення суду першої інстанції, на 12 липня - із змісту листа Уповноваженого.

Станом на 07.07.2023 в Представництві Уповноваженого з прав людини в Дніпропетровській області - не призначено на виконання доручення, ані керівника моніторінгової групи, ані відповідно ніхто з Представництва і не думав ознайомлюватися із матеріалами справи - інформація надана спеціалістом Представництва Уповноваженого в місті Дніпро Тищенко Владиславом.

Додатково, до загального опису запиту, вкотре, повідомляю: пряма дискримінація осіб із інвалідністю за ознакою інвалідності на Центральному автовокзалі АТ ДОПАС при продажі квитків на приміські маршрути, як і пособництво/бездіяльність в дискримінації таких осіб з боку вже Дніпропетровської військовою адміністрації не припинялися весь час.
Про що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини добре обізнаний.
Відтак, порушення/злочини у відношенні осіб із інвалідністю - грубі, системні, покриваються представниками правоохоронних органів, державної влади і в судах тривалий час.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. П.І.Б. керівника моніторінгової групи яка буде здійснювати моніторинг судового засідання 12 липня 2023 року в приміщенні апеляційного суду міста Дніпро в справі N° 203/4111/21

2. Склад моніторінгової групи, П.І.Б, займані посади з числа Секретаріату Уповноваженого, органів державної влади тощо.

3. Які експерти, представники громадськості Дніпропетровщини залучені до складу моніторінгової групи

З повагою,

Юрій Литвиненко

ЗАПИТ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, Верховна Рада України

1 Attachment

Юрій Литвиненко

Доброго дня!

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини
Лубінцю Д. В.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики
Голові Комітету

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини
Голові Комітету

Від:
Литвиненко Юрія Миколайовича особи із інвалідністю ІІ групи із особливими потребами
49055, м.Дніпро, пр.О.Поля, 135/37

На №38516.4/533.13/23/ЗІ/43.1 від 14.07.2023 року директора Департаменту Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Кононенко Д.

Шановний Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, пане Лубінець.

Шановні голови комітетів Верховної Ради та іх члени.

Ознайомившись із відповіддю листом від 14.07.2023 n°38516.4/533.13/23/31/43.1 Директора Департаменту Кононенко Д. на інформаційний запит Литвиненко Юрія Миколайовича особи із інвалідністю ІІ групи/тяжке психіатричне захворювання із вимогою надати інформацію про:

1. П.І.Б. керівника моніторінгової групи яка буде здійснювати моніторинг судового засідання 12 липня 2023 року в приміщенні апеляційного суду міста Дніпро в справі N° 203/4111/21

2. Склад моніторінгової групи, П.І.Б, займані посади з числа Секретаріату Уповноваженого, органів державної влади тощо.

3. Які експерти, представники громадськості Дніпропетровщини залучені до складу моніторінгової групи

Виходить, що призначений Уповноваженим ВРУ з прав людини так званий "моніторінг" дотримання прав особи із інвалідністю ІІ групи із особливими потребами по справі N°203/4111/23 щодо прямої дискримінації особи із інвалідністю ІІ групи за ознакою інвалідності, пособництво тощо (сам захищати свої права особа із інвалідністю ІІ групи фізично не здатна. Вам про це відомо.) - фейк, імітація діяльності.

Оскільки, не виконано жодного з положень Регламенту організації моніторінгових візитів і перевірок дотримання прав людини і громадянина на звернення і інформацію згідно наказу того ж Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 17.09.2019 № 93.15/19 в редакції наказу від 06.10.2020 № 156.15/20

Не призначено ніякого керівника групи моніторингу, відсутній сам Наказ про створення такої групи і призначення моніторінгу в судовій справі, відповідно, ані групи, ані залучених експертів, ані визначеної мети і завдання моніторінгу. Нічого. Фейк. Імітація діяльності в листуванні.

Що призвело до того, що представника Уповноваженого ВРУ з прав людини із так званим "моніторингом" судового засідання по справі про дискримінацію особи із інвалідністю ІІ групи/тяжке психіатричне захворювання, довічно, 12.07.2023 року судді Дніпровського апеляційного суду нагнали палками.

Як би ви в Секретаріаті не виправдовували і які б відписки не надсилали.

З урахуванням вищевикладеного, Вимагаю:

1) Негайно вжити всіх необхідних заходів реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Комітету ВРУ з прав людини, Комітету ВРУ з питань правової політики в межах парламентського контролю на ситуацію що склалася.

2) Вжити всіх необхідних заходів реагування особисто Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо захисту прав і інтересів в судовому процесі особи із інвалідністю ІІ групи Литвиненко Юрія Миколайовича.

З повагою,

Юрій Литвиненко

ЗАПИТ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, Верховна Рада України

Відповідно до Положення про порядок роботи з документами у Верховній Раді України, затвердженого розпорядженням Голови Верховної Ради України від 08.02.2021 р. № 19:
1. Приймання службової кореспонденції, що надходить до Верховної Ради України, у тому числі до її органів та Апарату, народних депутатів України здійснюється структурним підрозділом з документального забезпечення засобами поштового зв'язку та/або через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (далі – СЕВ ОВВ).
2. Звернення у паперовій формі подаються до Верховної Ради України:
1) засобами поштового зв’язку;
2) безпосередньо на особистому прийомі у приймальні Верховної Ради України;
3) через уповноважену особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства;
4) через скриньку "Для звернень громадян", розміщену у приймальні Верховної Ради України за адресою вул. Банкова, 6-8.
Звернення в електронній формі (далі – електронне звернення), надіслане на адресу Верховної Ради України, приймається централізовано структурним підрозділом з питань звернень громадян шляхом заповнення громадянином електронної форми на веб-порталі "Електронний кабінет громадянина" офіційного веб-сайту Верховної Ради України (режим доступу: https://itd.rada.gov.ua/idsrv/).
Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Електронне звернення без кваліфікованого електронного підпису надсилається у вигляді сканованого або фотографованого письмового звернення з підписом заявника із зазначенням дати.
3. Запит на інформацію подається на вибір запитувача в усній або письмовій формі (засобами поштового зв’язку, факсом, телефоном, електронною поштою (централізовано на єдину електронну адресу запитів на інформацію Апарату [Верховна Рада України request email]), шляхом заповнення електронної форми запиту на інформацію в "Електронному кабінеті громадянина" офіційного веб-сайту Верховної Ради України, через СЕВ ОВВ).

Апарат Верховної Ради України

показати цитоване