Щодо амністії проросійським сепаратистам

Лебедь Михайло Олексндровч

Доброго дня!

З нещодавнього інтерв'ю інтернет-виданню «Лівий берег» стало відомо, що Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк підтримує ідею так званої амністії проросійським сепаратистам як мінімум в форматі, передбаченому в Законі «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей» (див. https://bit.ly/2XFOmQP).

Варто нагадати, що після прямого вторгнення російських військ на територію України та боїв під містом Іловайськ Верховна Рада України 16.09.2014 похапцем ухвалила вищезгаданий текст законопроекту № 5082, яким передбачається звільнення від відповідальності проросійських сепаратистів та унеможливлення проведення розслідування кримінальних проваджень щодо низки таких злочинів як катування, умисні тяжкі тілесні ушкодження, жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, викрадення людей та захоплення заручників, створення терористичної організації та фінансування тероризму, умисні вбивства в стані сильного душевного хвилювання та ін.

Низка українських правозахисних організацій, а також міжнародна правозахисна організація Amnesty International тоді звернули увагу української влади на небезпеках закону (див. http://archive.is/PTDUH). Зокрема, наголосили на тому, що ухвалена парламентом редакція суперечила Женевським угодам, які 17.04.2014 підписали голови зовнішньополітичних відомств України, США, ЄС та Російської Федерації: «Повинна бути здійснена амністія всіх протестувальників. За винятком тих, хто скоїв тяжкі злочини (саpital crimes)».

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», прошу Вас надати мені відповіді на наступні питання:

1) Чи підтримує Рада національної безпеки і оборони України ідею звільнення від відповідальності та унеможливлення проведення розслідування кримінальних проваджень щодо таких злочинів як катування, умисні тяжкі тілесні ушкодження, жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, викрадення людей та захоплення заручників, створення терористичної організації та фінансування тероризму, умисні вбивства в стані сильного душевного хвилювання?

2) Чи підтримує Рада національної безпеки і оборони України ідею звільнення від відповідальності та унеможливлення проведення розслідування кримінальних проваджень щодо інших тяжких та особливо тяжких злочинів?

Відповіді прошу Вас надіслати у електронній формі (скан-копию документу) на електронну поштову скриньку сайту «Доступ до правди».

Принагідно нагадую, що згідно з ч. 2 ст. 1 Закону «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом. Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону «Про доступ до публічної інформації», заявник має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО «Правозахисна ініціатива»,
учасник Ради засновників громадсько-політичного руху «Межа»
05.07.2019

Служба доступу до публічної iнформацii, Апарат РНБО, Рада національної безпеки і оборони України

2 Attachments