ЩОДО розрахунку плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Олександра Завгороднєва

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Механізм розрахунку плати за тимчасове користування місцями, які перебувають у комунальній власності міста, для розташування тимчасових споруд та елементів вуличної торгівлі та коригуючі коефіцієнти для розміщення тимчасових споруд та елементів вуличної торгівлі з урахуванням зони їх розміщення на території міста.

2. Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста.

3. Порядок укладення договорів на право користування місцем для розташування тимчасової споруди для провадження підприємницької дільності та засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та сфери послуг у місті та визначення розміру плати за цими договорами

4. Яким чином відбувається зарахування плати до бюджету міста.

5. Надати приклад розрахунку розміру плати малих архітектурних споруд (кіоски, павільйони) за тимчасове користування окремим елементом благоустрою комунальної власності.

З повагою,

Олександра Завгороднєва

ВідділЗвернень, Вінницька міська рада

Відповідно до §3 розділу 10 регламенту виконавчих органів Вінницької міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 30.01.2020р. №252, усі запити, що надходять до Вінницької міської ради, її виконавчих органів, реєструються виключно відділом звернень апарату міської ради та її виконкому, що організовує доступ до публічної інформації.
Ваш запит отримано та зареєстровано 05.03.2020р., реєстраційний індекс: З-01-23793.

показати цитоване

ВідділЗвернень, Вінницька міська рада

1 Attachment

Юридичний коментар

Коментує Тетяна Олексіюк, експертка з доступу до інформації

Направляючи запит на доступ до публічної інформації слід завжди пам’ятати про те, що запитувана інформація має відповідати критеріям «готова і доступна». Це має бути досить чітко визначена інформація, документ, витяг з документу тощо.

Відповідь цього розпорядника може бути визнана правомірною з огляду на те, що більшість питань, які задав запитувач, не були сформульовані належним чином.

Ключова різниця між запитом на інформацію та зверненням громадян полягає в тому, що у відповідь на запит Вам можуть надати інформацію, котра вже є чітко визначеною і зафіксованою у розпорядника. А от у відповідь на звернення громадян Ви отримаєте роз’яснення, котре підготували спеціально для Вас та тільки відносно Вашої ситуації. Звідси різні строки надання відповіді (5 робочих днів на запит та до 45 днів на звернення) та різні вимоги до оформлення запиту на інформацію і звернення громадян.

Будь ласка, не вживайте у запитах формулювання на зразок: «Яким чином відбувається зарахування плати до бюджету міста?» . Таке запитання може бути розцінене розпорядником як звернення громадянина і, відповідно, підпадатиме під регулювання спеціального закону (Закон України «Про звернення громадян») та матиме інші строки надання відповідей (до 45 днів) та інші вимоги до оформлення (необхідність вказувати адресу та ставити підпис).

Також не слід просити в запиті «Навести приклад». Розпорядник повинен чітко розуміти, яку саме інформацію Ви хочете отримати, адже відповідь не по суті запиту так само підстава для притягнення працівника розпорядника до відповідальності як і відмова у наданні інформації.

Якщо Ви хочете подати запит на інформацію пишіть у питаннях: «Прошу надати копію рішення/розпорядження/проекту рішення №…», «Прошу надати копію документу, який встановлює/регулює….». У інформаційному запиті уникайте прохання роз’яснити, розглянути конкретну скаргу чи врегулювати конфліктну ситуацію – це буде розцінене розпорядником як звернення громадян.

Так, це потребує від запитувача інформації деякої попередньої підготовки – варто відкрити офіційний сайт розпорядника, до якого Ви хочете надіслати запит і зробити невелике дослідження: які акти приймає розпорядник, як може називатися (хоча б орієнтовно) документ, який Вас цікавить. І, звісно, не лякайтеся того, що можливо доведеться подати декілька запитів щоб отримати саме ту інформацію, яка Вам потрібна.