Щодо військового обліку
Доброго дня!
Відповідно до «Рішення КСУ по справі за поданням Жашківської районної ради від 2012 року і Закону України «Про захист персональних даних» вбачається, що не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.
В будь-якому випадку, мотивована відповідь розпорядника має містити не тільки формальні посилання на норми закону, які обмежують доступ, а й змістовний аналіз, чому від поширення такої інформації постраждають інтереси осіб. Чому такий захист має переваги над правом суспільства знати таку інформацію. Це, так званий, трискладовий тест з ч.2 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Про його виконання йдеться і у Постанові Пленуму ВАСУ №10 від 29.09.2016 року.
Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь- яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1. Прошу Вас повідомити Настанова з військового обліку прапорщиків, мічманів, сержантів, старшин, солдатів і матросів запасу Збройних Сил України та інших військових формувань, затверджена наказом Міністра оборони України від 22.01.2002 № 35 застосовується у ЗСУ, якщо ні до якого часу діяла та відповідно до якого нормативно правового акту втратила чинність?
2. Прошу Вас повідомити Настанова з військового обліку та атестації офіцерського складу ЗСУ, затверджена наказом Міністра оборони України № 050 застосовується у ЗСУ, якщо ні до якого часу діяла та відповідно до якого нормативно правового акту втратила чинність?
3. Тимчасове посвідчення замість військового квітка є документом, який підтверджує прийняття його власника на тимчасовий військовий облік?
4. Термін дії тимчасового посвідчення замість загубленого військового квитка, якщо особу призивають по загальній мобілізації відповідно до Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022?
5. Скільки часу необхідно для РТЦК та СП (військовим комісаром) нормативно правовим актом та яким щодо встановлення даних, які дають право на видачу військового квитка?
6. Скільки часу зберігаються облікові картки військовозобов’язаного?
7. Зняття з військового обліку військовозобов’язаних, які вибули до нового місця мешкання чи взятих на облік у іншому РТЦК та СП без оформлення зняття з обліку, проводиться на підставі повідомлень одержаних від РТЦК та СП, де вони взяли на облік?
Нікого не ображає той, що користується своїм правом - "neminem laedit qui suo jure utitur" (п.27.5 постанови ВС від 07.11.2018 справа №10/5026/995/2012.)
Звертаю Вашу увагу, що відповідь прошу надати попунктно.
З повагою,
Жаріков Дмитро