Щодо впровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування «іКейс»

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою глибоку повагу та звертаюсь до Вас з приводу наступного.

Національне антикорупційне бюро України — є державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових.

Відкритість для демократичного цивільного контролю, підконтрольність і підзвітність суспільству, законність та верховенство права є основними принципами діяльності Національного антикорупційного бюро України.

Впровадження в систему досудового розслідування інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування «іКейс» — є предметом широкої суспільної дискусії та стала темою численних публікацій в засобах масової інформації має високий суспільний інтерес та викликало нагальну необхідність звернутись з цим запитом.

✯ ✯ ✯

Відповідно, до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої та проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року та статті 10 Конвенції з прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати й поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами та незалежно від державних кордонів.

Керуючись правом на доступ до офіційних документів визначеним Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), ратифікованої Законом України № 631-IX від 20.05.2020 року, яка надає право кожному, без дискримінації за будь-якою ознакою, на доступ до офіційних документів, що знаходяться в розпорядженні державних органів. Під поняттям «офіційні документи» розуміється будь-яка інформація, записана в будь-якій формі, складена або отримана, та яка перебуває у розпорядженні державних органів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно зі статтею 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

На підставі статті 34 Конституції України та статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію, при цьому відповідно до статті 19 цього самого закону запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію, незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Звертаю увагу на те, що згідно з пунктом 3 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. А згідно з частиною 7 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Положення пункту 3 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначає обов'язок направлення запиту належному розпоряднику у разі відсутності запитуваної інформації.

✯ ✯ ✯

На підставі наведеного та керуючись статтями 19, 34, 40, 68 Конституції України, статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», статтями 1, 3, 4, 5, 6, 13, 19, 20, 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи використовується в діяльності НАБУ інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування «іКейс» та чи здійснено перехід розслідування антикорупційних справ у цифровий формат.

(2) Надати інформацію чи інтегрована НАБУ інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування «іКейс» з Єдиним реєстром досудових розслідувань та іншими інформаційними, інформаційно-телекомунікаційними системами, в тому числі із системою, яка функціонує в суді відповідно до статті 35 Кримінального процесуального кодексу України.

(3) Надати інформацію чи охоплює інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування «іКейс» всі кримінальні провадження які розслідуються НАБУ на даний час та з якого часу почала їх охоплювати.

(4) Надати інформацію чи передбачено доступ до інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування «іКейс» таких учасників кримінальних проваджень, як зокрема представника потерпілого, захисника підозрюваного, обвинуваченого та на якій процесуальній стадії.

(5) Надати інформацію чи реалізована на даний час можливість відкриття матеріалів досудового розслідування, що містяться в інформаційно-телекомунікаційній системі досудового розслідування «іКейс» шляхом надання доступу до них або надання електронних копій таких матеріалів, засвідчених в установленому порядку стороні захисту.

(6) Надати інформацію чи реалізована на даний час можливість знайомлення з матеріалами досудового розслідування, що містяться в інформаційно-телекомунікаційній системі досудового розслідування «іКейс» шляхом надання доступу до них або надання електронних копій таких матеріалів, засвідчених в установленому порядку стороні захисту.

(7) Надати інформацію про кількість зареєстрованих в інформаційно-телекомунікаційній системі досудового розслідування «іКейс» нових кримінальних проваджень, що підслідні НАБУ з моменту початку функціонування цієї системи по теперішній час.

Буду вдячний за надання відповіді на цей запит протягом 5 робочих днів з дня його отримання, як це передбачено частиною 1 статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Відділ по роботі з розгляду заяв, звернень та запитів, Національне антикорупційне бюро України

³. . .

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Національне антикорупційне бюро України

2 Attachments