Школа #11

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Скільки грошей отримала школа з державного бюджету за 2017 та 2018 навчальні роки?

З повагою,

Євгеній

Юридичний коментар

Відсилання запитувача на сайт чи відкриті веб-портали є незаконним

Коментує Христина Буртник, юристка ГО "Центр демократії та верховенства права"

Така відповідь розпорядника законом прямо визнається незаконною. Відповідно до частини другої статті 22 Закону «Про доступ до публічної інформації» відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел вважається неправомірною відмовою в наданні інформації. До таких загальнодоступних джерел, в першу чергу, відносять веб-сайти та відкриті реєстри. І не важливо чи оприлюднена запитувана інформація у такому загальнодоступному джерелі, чи легко її знайти за вказаним посиланням. Якщо розпорядник володіє інформацією – він зобов’язаний на запит надати цю інформацію/документ, а не вказувати, де вона знаходиться.
Очевидно, що навчальний заклад володіє інформацією про своє фінансування із державного чи місцевого бюджету. Тому відсилання запитувача до іншого органу чи відкритого джерела є порушенням Закону «Про доступ до публічної інформації».