Вимоги до порядку надання та складових характеристики працівника органів внутрішніх справ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ №2 від 20 січня 2017 р.
Міністру внутрішніх справ України Авакову А.Б.
Шановний Арсене Борисовичу!
Як відомо, до реформування міліції у 2015 році, складання та видача характеристик працівників органів внутрішніх справ регламентувалась
внутрішніми нормативними документами Міністерства внутрішніх справ України.
Серед інших, працівники кадрових служб керувались відповідним наказом Міністра, згідно якого керівники підрозділів Міністерства готували та узгоджували характеристики міліціонерів, які видавались на вимогу тощо.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1. Електронну копію відповідного Наказу Міністра МВС України, яким регламентувалась підготовка, вимоги до порядку надання та складових характеристики працівника органів внутрішніх справ, її узгодження та підписання.
2. Прошу вказати, якими ще нормативними документами керувались у 2015 році (до реформування в поліцію) керівники рот міліції, готуючи характеристику стосовно міліціонерів.
3. Чи мав право керівник підрозділу патрульної служби видавати характеристику стосовно міліціонера, не зареєстровану і не узгоджену із Головним управління внутрішніх справ області?
Копію відповідь прошу вислати на електронні адреси: [email address], [email address]
З повагою та надією на отримання
відповіді у встановлений законом
термін,
к.е.н., член СЖУ
Федик Павло Дмитрович
Доброго дня!
У своїй відповіді від 26 січня 2017 р. №22/3/1/56/зі на мій інформаційний запит №2 від 20 січня 2017 р. Ви стверджуєте, що y МВС, розпорядчі документи, які регламентують підготовку, вимоги до порядку надання, узгодження та підписання і реєстрації як вихідного документу характеристики на діючих чи колишніх працівників органів внутрішніх справ, як самостійні документи не видавались.
У зв'язку з тим, що я не отримав жодної відповіді на запитання №3 зазначеного інформзапиту, а саме: "3. Чи мав право керівник підрозділу патрульної служби видавати характеристику стосовно міліціонера, не зареєстровану і не узгоджену із Головним управління внутрішніх справ області?" вимушений звернутись до Вас із повторним запитанням про те,
чи мав право командир міліцейського підрозділу видавати характеристику на колишнього правцівника ОВС, не узгоджену із Головним Управлінням МВС, не зареєстровану в установленому порядку, без печатки і таку, яка не відповідає виданій при звільненні?
Як мені стало відомо, у 2015 році (до створення Національної Поліції України) вимоги до складання документів, у тому числі - характеристики, регламентувались Інструкцією з оформлення документів у системі Міністерства Внутрішніх справ України, затвердженою Наказом Міністра № 650 від 27.07.2012 р.
Крім того, у 2015 році недопущення "своєвілля" керівників міліцейських підрозділів регламентували відповідні Накази Міністра.
Тому звертаюсь до Вас із запитом про те, який порядок дій при видачі самого документу (в даному випадку - характеристики), ким він підписується, з ким узгоджується, чи повинна завірятись печаткою. як і де реєструється і зрештою, хто мав підписувати - начальник ГУ МВС в області, начальник районного (міського) відділу міліції чи міг це зробити керівник, наприклад, роти, де немає печатки і не ведеться реєстрація вхідної та вихідної документації?
З повагою і сподіванням на більш конкретну відповідь
Павло Федик