Заява про кримінальне правопорушення за ч.3 ст. 146 ККУ (в порядку ст. 214 КПК України
03.07.2024 року мене, Павловича Олександра Аркадійовича 27.01.1972 р.н. (тел: +380505726155), було незаконно затримано співробітниками Другого відділу Хустського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки поблизу с. Пилипець за координатами 48°38'25.8'~ 23°16'03.9"Е
Свідком зазначеного був Щиголь Ілля Євгенійович, 04.02.2000 р.н.
Часом незаконного затримання є орієнтовно 13 година 00 хвилин.
О 14:01 він повідомив мені, Павленку Юрію Євгенійовичу, в телефонному режимі, що його доставлено до Другого відділу Хустського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою: Закарпатська область,
Хустський район, с. Міжгір'я, вул. Шевченка, 58.
Отже, в діях осіб, які незаконно і протиправно затримали Павловича О.А. вбачається склад злочину, передбачений ч.3 ст.146 КК України.
О 14:38 я повідомив на телефон Центру безоплатної вторинної правничої допомоги 0 800 213 103 про затримання Павловича О.А. Крім того, мені було повідомлено, що їм про таке затримання на той момент не повідомляли.
О 22:15 від Щиголя І.Є. мені стало відомо, що Павловича переміщено в Хустський
районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за
адресою: Закарпатська область, м. Хуст, вулиця Дружби,будинок 11а.
04.07.2024 року о 17:10 я повторно повідомив на телефон Центру безоплатної вторинної правничої допомоги 0 800 213 103 про затримання Павловича О.А.
Під час незаконного затримання та перебування в цьому приміщенні до нього застосовується насильство.
Згідно ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Згідно ст. 29 Конституції України кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.
Всупереч встановленому п. 1, п. 4 ст. 5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод принципу про те, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність та нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури,встановленої законом:
a) законне ув'язнення особи після засудження її компетентним судом;
b) законний арешт або затримання особи за невиконання законного припису суду або для забезпечення виконання будь-якого обов'язку, встановленого законом;
c) законний арешт або затримання особи, здійснене з метою допровадження її до компетентного судового органу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні нею правопорушення або якщо обґрунтовано вважається необхідним запобігти вчиненню нею правопорушення чи її втечі після його вчинення;
d) затримання неповнолітнього на підставі законного рішення з метою застосування наглядових заходів виховного характеру або законне затримання неповнолітнього з метою допровадження його до компетентного органу;
e) законне затримання осіб для запобігання поширенню інфекційних захворювань, законне затримання психічнохворих, алкоголіків або наркоманів чи бродяг;
і законний арешт або затримання особи з метою запобігання її недозволеному в'їзду в країну чи особи, щодо якої провадиться процедура депортації або екстрадиції.
Таким чином, службовими особами Хустського РТЦК та СП вчинено кримінальне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст. 146 КК України
Ст. 214 КПК України передбачає:
«1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
[…]
4. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.»
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.60, ч. 1,4 ст. 214 КПК УКРАЇНИ, -
ПРОШУ:
1. Невідкладно, але не пізніше 24 годин внести відомості до ЄРДР за ч.3 ст. 146 КК України та розпочати досудове розслідування.
2. Надати виписку з ЄРДР на електронну пошту [email address]
Заявник:
Павленко Юрій Євгенійович 29.10.1989 р.н.
04128 м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 28