Законопроєкту "Про Державний бюджет України на 2025 рік"

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу Комітет Верховної Ради України з питань бюджету надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до наявної інформації, Міністерство у справах ветеранів зареєструвало у Єдиній цифровій інтегрованій інформаційно-аналітичній системі управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури публічний інвестиційний проєкт «Забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їхніх сімей».

Зазначений проєкт віднесено до сектору "Соціальний захист" та оцінено балом пріоритезації 4,70090080286758, що є п'ятим показником у відповідній підгрупі та першим серед проєктів Мінветеранів.

Однак у проєкті бюджету на 2025 рік не передбачено фінансування на реалізацію цього проєкту. Натомість заплановано видатки на проєкти, які мають нижчий бал за пріоритезацією.

Так, передбачені видатки на будівництво метрополітену в Харкові та Дніпрі. При цьому, у Харкові кошти виділено лише на продовження лінії метро без завершення робіт. Також передбачено підвищення заробітних плат працівників прокуратури, які не належать до органів, що беруть участь у бойових діях, та фінансування суддів (у тому числі суддів Макіївки, Бахмута тощо), які отримують суддівську винагороду, не виконуючи своїх функцій. Варто розглянути можливість ліквідації таких судів, як це було зроблено, наприклад, із судами Горлівського та Донецького. Окрім того, значні кошти спрямовано на будівництво доріг, зокрема у Луганській області (на що, до речі, виділено більше коштів, ніж у низці інших областей). Перелік таких пріоритетних видатків під час війни можна продовжувати. Натомість не передбачено видатків на забезпечення житлом ветеранів — осіб, які захищали та захищають Україну, але змушені жити без власного житла. Така політика держави не сприяє підтримці мотивації діючих військовослужбовців, які спостерігають за бюджетними пріоритетами.

Враховуючи викладене, прошу надати інформацію щодо пропозицій народних депутатів України до вказаного законопроєкту внесених відповідно до Регламенту ВРУ в частині забезпечення житлом наших ветеранів.

З повагою,

НАТАЛЯ

ЗАПИТ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, Верховна Рада України

1 Attachment