Запит щодо публічної інформації

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Щербаков В.О., будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Щербаков В.О.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

З інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень (http://reyestr.court.gov.ua/Review/82995...), вбачається, що представництво інтересів Київської міської ради у судовій справі №910/1424/19 здійснювалося адвокатом Петренко О.В. на підставі довіреності №225-КМГ-3032 від 14.06.2019 року.
Даний факт було підтверджено листом Київської міської ради №225-СК-7107 від 29.11.2019 року, яким зазначено, що «у справі №910/1424/19 представництво інтересів здійснює адвокат Петренко О.В. на підставі довіреності від 14.06.2019 №225-КМГ-3032, виданої за підписом Київського міського голови. Також зазначаємо, що адвокатові Петренку О.В. видано довіреності (за підписом Київського міського голови) для представництва інтересів Київської міської ради у таких справах: №640/2406/19 та №910/7707/19».
При цьому, у вказаному листі зазначено про те, що «Київська міська рада не укладала жодного договору з адвокатом Петренком О.В., відповідно сплата коштів протягом 2018-2019 років на користь зазначеної особи не здійснювалась».
Як вже було зазначено вище, відповідно до даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, представництво інтересів Київської міської ради в судовій справі №910/1424/19 здійснювалось Петренком О.В. в статусі адвоката.
Відповідно до статті 131-2 Конституції України для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура. Незалежність адвокатури гарантується. Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом. Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Згідно з підпунктом 11 пункту 161 Перехідних положень Конституції України представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції – з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції – з 1 січня 2019 року. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 1 січня 2020 року. Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, – до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
Частиною 1 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» договір про надання правової допомоги – домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об’єднання) зобов’язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов’язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Зміст договору про надання правової допомоги не може суперечити Конституції України та законам України, інтересам держави і суспільства, його моральним засадам, присязі адвоката України та правилам адвокатської етики.
Надання правової допомоги, зокрема, здійснення представництва інтересів юридичної особи в судах особою, яка має свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та процесуальних законів.
У відповідності з частиною 3 статті 4 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання.
Фундаментальним принципом здійснення адвокатської діяльності є незалежність інституту адвокатури та кожного адвоката (статті 1, 4 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
Незалежність адвокатської діяльності забезпечується на законодавчому (національному і міжнародному) та практичному рівнях недопущенням будь-якого втручання, переслідування, насильства стосовно адвоката з боку держави, суспільства, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб.
При цьому, укладення юридичною особою договору про правову допомогу зі своїм штатним працівником, який одночасно є адвокатом, не суперечить чинному законодавству України і є можливим виключно з дотриманням вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та в залежності від правового статусу клієнта за договором про надання правової допомоги - законодавства про публічні закупівлі та законодавства у сфері запобігання корупції (Рішення Ради адвокатів України від 16 листопада 2017 року №254).
Отже, з огляду на норми ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ст. 60 Господарського процесуального кодексу України та ст. 59 Кодексу адміністративного судочинства України, адвокатська діяльність здійснюється виключно на підставі договору про надання правової допомоги.

З огляду на зазначене та відповідно до статей 5, 6, 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 6 Закону України «Про інформацію», прошу надати наступну інформацію:
1. Чи здійснювалось представництво інтересів Київської міської ради у судовій справі №910/1424/19 адвокатом Петренком Олексієм Володимировичем (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №413 від 19.01.2006 року, видане Миколаївською обласною КДКА)?
2. Чи укладався договір про надання правової допомоги між адвокатом Петренком Олексієм Володимировичем (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №413 від 19.01.2006 року, видане Миколаївською обласною КДКА) та Київською міською радою?
3. На підставі чого здійснювалось та здійснюється представництво інтересів Київської міської ради адвокатом Петренком Олексієм Володимировичем (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №413 від 19.01.2006 року, видане Миколаївською обласною КДКА) у судовій справі №910/1424/19?
4. На підставі чого здійснюється представництво інтересів Київської міської ради адвокатом Петренком Олексієм Володимировичем (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №413 від 19.01.2006 року, видане Миколаївською обласною КДКА) у судових справах №910/7707/19 та №640/2406/19?

З повагою,

Щербаков В.О.

Київська міська рада

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]

Департамент земельних ресурсів,

1 Attachment

Київська міська рада

1 Attachment

відповідь

Департамент земельних ресурсів,

1 Attachment