Сформовані земельні Ділянки для паркування?
-
Від: Игорь
До: Кабінет Міністрів України -
У цього запиту дуже багато відповідей, тому вони розміщені на кількох сторінках:
Доброго дня!
Згідно з Законів України, для того, щоб брати кошти за паркування, та сплачувати паркувальний сбір, треба сформувати земельну ділянку, спочатку її обміряти, одмітити реперні точки, побудувати за кошти бюджету.
Міряти має право людина, що мае ліцензію, та його інструмент пройшов сертифікацію.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1) Які саме Ділянки що сплачують паркувальний сбір, сформовані згідно законодавства У м.Одеса?
З повагою,
Игорь
³ .
══════════════════════════════════════════════════════════════════════════
: <[FOI #108640 email]>
: , 13 2023 . 17:08
: Publishinfo
: - ij ?
!
, , , , , , , .
̳ , , .
1, 13, 19, 20 13 2011 , , ( ):
1) ij , .?
,
-------------------------------------------------------------------
, .
[FOI #108640 email]
Is [Кабінет Міністрів України request email] the wrong address for Freedom of Information
requests to ̳ ? If so, please contact us using this form:
[1]https://dostup.pravda.com.ua/change_requ...
! -
-------------------------------------------------------------------
References
Visible links
1. https://dostup.pravda.com.ua/change_requ...
[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]
³ .
══════════════════════════════════════════════════════════════════════════
: <[FOI #108640 email]>
: , 13 2023 . 17:08
: Publishinfo
: - ij ?
!
, , , , , , , .
̳ , , .
1, 13, 19, 20 13 2011 , , ( ):
1) ij , .?
,
-------------------------------------------------------------------
, .
[FOI #108640 email]
Is [Кабінет Міністрів України request email] the wrong address for Freedom of Information
requests to ̳ ? If so, please contact us using this form:
[1]https://dostup.pravda.com.ua/change_requ...
! -
-------------------------------------------------------------------
References
Visible links
1. https://dostup.pravda.com.ua/change_requ...
[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]
Доброго дня!
Де саме про земельні ділянки?
Отже Одеська м ерія, скоріш за все крутила цілий Кабінет Міністрів....
Як відноситися до КМ, коли мер Одеси в ньому баче ЛОХІВ
З повагою,
Игорь
[FOI #108640 email]
!
22.02.2023 ̳, .
19 , , , .
³ 1 ( ) - - , ᒺ , ᒺ , , .
19 , , , , , .
13 , ̳.
, ᒺ , , , , ( ), ̳ 14.04.1997 348. ³ (), () , ᒺ , , , , .
, (. . , 12/2, . , 01008), : [1]http://ukc.gov.ua/login_ext/ 1545 ( ).
䳿
̳
══════════════════════════════════════════════════════════════════════════
: <[FOI #108640 email]>
: , 22 2023 . 19:01
: Publishinfo
: Re:
!
?
, ̳....
, ղ
,
Доброго дня!
Запит на отримання публічної інформації
В містІ Одесі, незаконно зобов’язали цілодобові стоянки та виделені місця для паркування, о збудовані за кошти громадян, сплачувати, в порушення діючого законодавства, додаткові кошти та побори.
ЩОМІСЯЧНІ СУМИ БІЛЬШ НІЖ - 3000000 грн.
На теперішній час, ситуація складається слідуючим образом:
В Податковому Кодексі України (ст. 268-1.2.1.) зазначено, що об’єктом оподаткування паркувальним збором є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Стаття 268-1.2.2: Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.).
Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів
Разом повинно прийматися Рішення які саме підприемства повинні проводити діяльність.
Відповідно до ст. 79 Земельного кодексу України, земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Статтею 79-1 Земельного кодексу України визначено, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Формування земельних ділянок здійснюється в порядку відведення земельних ділянок із земель державної і комунальної власності, шляхом поділу або об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, шляхом визначення меж земельних ділянок державної або комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектів землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій.
Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
Дані про місце розташування земельної ділянки вносяться до державного земельного кадастру (п.п. 4 п. 72 "Порядку ведення Державного земельного кадастру", затвердженого постановою КМУ від 17.10.12 р. №1051).
Згідно з Постанови Кабінету Міністрів України від 3.12.2009 р. N 1342 – майданчики для паркування, та Постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 г. N 115 (115-96-п) – цілодобові стоянки).
Але, що особливо зазначається по всьому Законодавству базою оподаткування та сплати податків, що в разі майданчика для паркування, що в разі цілодобової стоянки – земельна ділянка!
Органи місцевого самоврядування м.Одеси, відповідно до своїх повноважень реалізують від імені територіальної громади повноваження власника земельних ділянок комунальної власності та повинні забезпечити оформлення правовстановлюючих документів на таких землях, в тому числі і на тих, де розміщуються та зорганізуються паркувальні майданчики та цілодобові автостоянки.
От же, земельна ділянка що для паркувального майданчика, що для цілодобової стоянки повинна бути сформована згідно статті 79-1 Земельного кодексу України.
Крім цього, у земельної ділянки, крім кадастрового номеру, для внесення її до Рішень міських рад та заключеня Договорів, в тому числі і «балансоутримування», повинна бути законна – АДРЕСА.
Згідно роз’яснення МінЮста, адреси надаються в межах міста, Рішенням місцевого виконкому. При відсутності адреси, всі договори, всі проплати, всі Рішення та Переліки на земельні ділянки відведені під паркувальні майданчики та цілодобові стоянки, згідно роз’яснення МінЮста та рішень судів України, будуть – НЕЗАКОННІ.
Відповідно до рішень міських рад Одеси «Про затвердження Положення про організацію та порядок паркування транспортних засобів у місті….», разні комунальні підприємства та юридичні лиця є уповноваженою особою на експлуатацію майданчиків для платного паркування на території міста та укладення договорів місць для паркування транспортних засобів.
Поняття «балансоутримання» відсутнє у законодавчих актах.
Відповідно до правил ведення бухгалтерської, статистичної та іншої передбаченої законодавством звітності балансоутримання передбачає утримання на балансі відповідного майна, яка проводиться тим підприемством, чье саме це майно.
Згідно з положеннями Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" "баланс" є елементом фінансової звітності підприємства.
Відповідно до ч. 3 ст. 78 Господарського кодексу України майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство). Згідно відповідей, у КП"Одестранспарксервіс" майно відсутне.
З наведеного вбачається, що КП"Одестранспарксервіс" протизаконно укладення договорів «балансоутримання»....
Таким чином такі комунальні підприємства не володіють комунальним майном(балансом), у вигляді ані земельних ділянок або основних засобів на паркувальних майданчиках та виделиних автостоянках міста, а від так не може розпоряджатися правом експлуатації зазначеного майна та укладати будь-які договори щодо передачі земельних ділянок або іншого майна, зокрема під організацію паркувальних майданчиків та спеціально відведених автостоянок.
Є підстави вважати, що для прийняття рішення з Переліками майданчиків, посадові особи місцевого самоврядування взагалі порушують корупційне законодавство, не перевіряють розміщення паркувальних майданчиків та не приймали заходів щодо формування земельних ділянок згідно ст. 79-1 Земельного кодексу України.
Крім цього, до таких Договорів «балансоутримування», додається додаткова угода №1, на утримання того самого КП"Одестранспарксервіс", де кошти що переводяться на їх рахунок, що є прямою корупційною вимогою.
Таким чином, такі комунальні підприємства в Україні здійснюють фіктивну підприємницьку діяльність. Навязують додаткові кошти виплат, порушують соціальні права громадян України.
Порядок, що зараз існує на нашу думку, створює передумови для зловживань посадовими особами місцевого самоврядування повноваженнями щодо розпорядження земельними ділянками комунальної власності, на яких розміщено паркувальні майданчики, може бути використаний та вже використовується у корупційних схемах посадових осіб, влече за собою порушення прав споживачів, завищення незаконних податків і сборів, шахрайські тарифи та несе ризики для нормального функціонування та роботи паркувальних майданчиків, цілодобових автостоянок що не побудовані за кошти бюджету, але припинили до даної корупційної схеми, на території міст України, а також порушує суспільні інтереси членів територіальних громад.
Дозволяє, грабувати громадян України. Незаконні кошти, що «шахрайски» були оманом в порушення законодавства пограбовані, розраховуються вже біль ніж 100 мільйонів гривень. Як що це не зупинити, та не привести все в рамки законодавства, громадян будуть продовжувати – ГРАБУВАТИ!!!
[FOI #108640 email]
Шановний пане Ігорю!
Ваш лист від 23.02.2023 надійшов на адресу електронної пошти Секретаріату
Кабінету Міністрів, визначену для подання запитів на публічну інформацію.
Згідно із статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи
місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на
підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та
законами України.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про доступ до
публічної інформації» (далі – Закон) публічна інформація – відображена та
задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка
була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних
повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством або яка
знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників
публічної інформації, визначених цим Законом.
Частиною п’ятою статті 19 Закону визначено, що запит на інформацію має
містити загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст
документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо.
Згідно зі статтею 13 Закону України «Про звернення громадян» діловодство
щодо звернень громадян ведеться в порядку, який встановлюється Кабінетом
Міністрів.
Прийом та реєстрація звернень громадян регулюється Інструкцією з
діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого
самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах,
організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації
(далі – Інструкція), затвердженою постановою Кабінету Міністрів від
14.04.1997 № 348. Відповідно до Інструкції діловодство за пропозиціями
(зауваженнями), заявами (клопотаннями) і скаргами громадян в органах
державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на
підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в
засобах масової інформації ведеться окремо від інших видів діловодства і
покладається на спеціально призначених для цього посадових осіб чи на
підрозділ службового апарату.
Враховуючи викладене, пропонуємо Вам звертатися відповідно до Закону
України «Про звернення громадян» засобами поштового зв’язку (вул. М.
Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008), через спеціальну форму реєстрації в
системі «Електронне звернення» за адресою: [1]http://ukc.gov.ua/login_ext/
або зателефонувати на урядову «гарячу лінію» – 1545 (дзвінки зі
стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні).
Департамент інформації та взаємодії з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України
══════════════════════════════════════════════════════════════════════════
От: Игорь <[FOI #108640 email]>
Отправлено: четверг, 23 февраля 2023 г. 18:01
Кому: Publishinfo
Тема: Re: Відповідь на лист
Доброго дня!
Запит на отримання публічної інформації
В містІ Одесі, незаконно зобов’язали цілодобові стоянки та виделені місця
для паркування, о збудовані за кошти громадян, сплачувати, в порушення
діючого законодавства, додаткові кошти та побори.
ЩОМІСЯЧНІ СУМИ БІЛЬШ НІЖ - 3000000 грн.
На теперішній час, ситуація складається слідуючим образом:
В Податковому Кодексі України (ст. 268-1.2.1.) зазначено, що об’єктом
оподаткування паркувальним збором є земельна ділянка, яка згідно з
рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних
територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним
планом формування територій громад, спеціально відведена для забезпечення
паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального
користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі,
стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за
рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка
відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених
статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в
Україні". Стаття 268-1.2.2: Базою оподаткування є площа земельної ділянки,
відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок,
паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів
місцевого бюджету.).
Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та
провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів
Разом повинно прийматися Рішення які саме підприемства повинні проводити
діяльність.
Відповідно до ст. 79 Земельного кодексу України, земельна ділянка - це
частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем
розташування, з визначеними щодо неї правами.
Статтею 79-1 Земельного кодексу України визначено, що формування земельної
ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав.
Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та
внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Формування земельних ділянок здійснюється в порядку відведення земельних
ділянок із земель державної і комунальної власності, шляхом поділу або
об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, шляхом визначення меж
земельних ділянок державної або комунальної власності за проектами
землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектів
землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб,
проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних
сільськогосподарських підприємств, установ та організацій.
Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй
кадастрового номера. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав
виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо
частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
Дані про місце розташування земельної ділянки вносяться до державного
земельного кадастру (п.п. 4 п. 72 "Порядку ведення Державного земельного
кадастру", затвердженого постановою КМУ від 17.10.12 р. №1051).
Згідно з Постанови Кабінету Міністрів України від 3.12.2009 р. N 1342 –
майданчики для паркування, та Постанови Кабінету Міністрів України від
22.01.1996 г. N 115 (115-96-п) – цілодобові стоянки).
Але, що особливо зазначається по всьому Законодавству базою оподаткування
та сплати податків, що в разі майданчика для паркування, що в разі
цілодобової стоянки – земельна ділянка!
Органи місцевого самоврядування м.Одеси, відповідно до своїх повноважень
реалізують від імені територіальної громади повноваження власника
земельних ділянок комунальної власності та повинні забезпечити оформлення
правовстановлюючих документів на таких землях, в тому числі і на тих, де
розміщуються та зорганізуються паркувальні майданчики та цілодобові
автостоянки.
От же, земельна ділянка що для паркувального майданчика, що для
цілодобової стоянки повинна бути сформована згідно статті 79-1 Земельного
кодексу України.
Крім цього, у земельної ділянки, крім кадастрового номеру, для внесення її
до Рішень міських рад та заключеня Договорів, в тому числі і
«балансоутримування», повинна бути законна – АДРЕСА.
Згідно роз’яснення МінЮста, адреси надаються в межах міста, Рішенням
місцевого виконкому. При відсутності адреси, всі договори, всі проплати,
всі Рішення та Переліки на земельні ділянки відведені під паркувальні
майданчики та цілодобові стоянки, згідно роз’яснення МінЮста та рішень
судів України, будуть – НЕЗАКОННІ.
Відповідно до рішень міських рад Одеси «Про затвердження Положення про
організацію та порядок паркування транспортних засобів у місті….», разні
комунальні підприємства та юридичні лиця є уповноваженою особою на
експлуатацію майданчиків для платного паркування на території міста та
укладення договорів місць для паркування транспортних засобів.
Поняття «балансоутримання» відсутнє у законодавчих актах.
Відповідно до правил ведення бухгалтерської, статистичної та іншої
передбаченої законодавством звітності балансоутримання передбачає
утримання на балансі відповідного майна, яка проводиться тим
підприемством, чье саме це майно.
Згідно з положеннями Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову
звітність в Україні" "баланс" є елементом фінансової звітності
підприємства.
Відповідно до ч. 3 ст. 78 Господарського кодексу України майно
комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і
закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання
(комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління
(комунальне некомерційне підприємство). Згідно відповідей, у
КП"Одестранспарксервіс" майно відсутне.
З наведеного вбачається, що КП"Одестранспарксервіс" протизаконно укладення
договорів «балансоутримання»....
Таким чином такі комунальні підприємства не володіють комунальним
майном(балансом), у вигляді ані земельних ділянок або основних засобів на
паркувальних майданчиках та виделиних автостоянках міста, а від так не
може розпоряджатися правом експлуатації зазначеного майна та укладати
будь-які договори щодо передачі земельних ділянок або іншого майна,
зокрема під організацію паркувальних майданчиків та спеціально відведених
автостоянок.
Є підстави вважати, що для прийняття рішення з Переліками майданчиків,
посадові особи місцевого самоврядування взагалі порушують корупційне
законодавство, не перевіряють розміщення паркувальних майданчиків та не
приймали заходів щодо формування земельних ділянок згідно ст. 79-1
Земельного кодексу України.
Крім цього, до таких Договорів «балансоутримування», додається додаткова
угода №1, на утримання того самого КП"Одестранспарксервіс", де кошти що
переводяться на їх рахунок, що є прямою корупційною вимогою.
Таким чином, такі комунальні підприємства в Україні здійснюють фіктивну
підприємницьку діяльність. Навязують додаткові кошти виплат, порушують
соціальні права громадян України.
Порядок, що зараз існує на нашу думку, створює передумови для зловживань
посадовими особами місцевого самоврядування повноваженнями щодо
розпорядження земельними ділянками комунальної власності, на яких
розміщено паркувальні майданчики, може бути використаний та вже
використовується у корупційних схемах посадових осіб, влече за собою
порушення прав споживачів, завищення незаконних податків і сборів,
шахрайські тарифи та несе ризики для нормального функціонування та роботи
паркувальних майданчиків, цілодобових автостоянок що не побудовані за
кошти бюджету, але припинили до даної корупційної схеми, на території міст
України, а також порушує суспільні інтереси членів територіальних громад.
Дозволяє, грабувати громадян України. Незаконні кошти, що «шахрайски» були
оманом в порушення законодавства пограбовані, розраховуються вже біль ніж
100 мільйонів гривень. Як що це не зупинити, та не привести все в рамки
законодавства, громадян будуть продовжувати – ГРАБУВАТИ!!!
[FOI #108640 email]
Шановний пане Ігорю!
Ваш лист від 23.02.2023 надійшов на адресу електронної пошти Секретаріату
Кабінету Міністрів, визначену для подання запитів на публічну інформацію.
Згідно із статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи
місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на
підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та
законами України.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про доступ до
публічної інформації» (далі – Закон) публічна інформація – відображена та
задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка
була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних
повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством або яка
знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників
публічної інформації, визначених цим Законом.
Частиною п’ятою статті 19 Закону визначено, що запит на інформацію має
містити загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст
документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо.
Згідно зі статтею 13 Закону України «Про звернення громадян» діловодство
щодо звернень громадян ведеться в порядку, який встановлюється Кабінетом
Міністрів.
Прийом та реєстрація звернень громадян регулюється Інструкцією з
діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого
самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах,
організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації
(далі – Інструкція), затвердженою постановою Кабінету Міністрів від
14.04.1997 № 348. Відповідно до Інструкції діловодство за пропозиціями
(зауваженнями), заявами (клопотаннями) і скаргами громадян в органах
державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на
підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в
засобах масової інформації ведеться окремо від інших видів діловодства і
покладається на спеціально призначених для цього посадових осіб чи на
підрозділ службового апарату.
Враховуючи викладене, пропонуємо Вам звертатися відповідно до Закону
України «Про звернення громадян» засобами поштового зв’язку (вул. М.
Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008), через спеціальну форму реєстрації в
системі «Електронне звернення» за адресою: [1]http://ukc.gov.ua/login_ext/
або зателефонувати на урядову «гарячу лінію» – 1545 (дзвінки зі
стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні).
Департамент інформації та взаємодії з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України
══════════════════════════════════════════════════════════════════════════
От: Игорь <[FOI #108640 email]>
Отправлено: четверг, 23 февраля 2023 г. 18:01
Кому: Publishinfo
Тема: Re: Відповідь на лист
Доброго дня!
Запит на отримання публічної інформації
В містІ Одесі, незаконно зобов’язали цілодобові стоянки та виделені місця
для паркування, о збудовані за кошти громадян, сплачувати, в порушення
діючого законодавства, додаткові кошти та побори.
ЩОМІСЯЧНІ СУМИ БІЛЬШ НІЖ - 3000000 грн.
На теперішній час, ситуація складається слідуючим образом:
В Податковому Кодексі України (ст. 268-1.2.1.) зазначено, що об’єктом
оподаткування паркувальним збором є земельна ділянка, яка згідно з
рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних
територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним
планом формування територій громад, спеціально відведена для забезпечення
паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального
користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі,
стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за
рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка
відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених
статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в
Україні". Стаття 268-1.2.2: Базою оподаткування є площа земельної ділянки,
відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок,
паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів
місцевого бюджету.).
Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та
провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів
Разом повинно прийматися Рішення які саме підприемства повинні проводити
діяльність.
Відповідно до ст. 79 Земельного кодексу України, земельна ділянка - це
частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем
розташування, з визначеними щодо неї правами.
Статтею 79-1 Земельного кодексу України визначено, що формування земельної
ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав.
Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та
внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Формування земельних ділянок здійснюється в порядку відведення земельних
ділянок із земель державної і комунальної власності, шляхом поділу або
об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, шляхом визначення меж
земельних ділянок державної або комунальної власності за проектами
землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектів
землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб,
проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних
сільськогосподарських підприємств, установ та організацій.
Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй
кадастрового номера. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав
виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо
частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
Дані про місце розташування земельної ділянки вносяться до державного
земельного кадастру (п.п. 4 п. 72 "Порядку ведення Державного земельного
кадастру", затвердженого постановою КМУ від 17.10.12 р. №1051).
Згідно з Постанови Кабінету Міністрів України від 3.12.2009 р. N 1342 –
майданчики для паркування, та Постанови Кабінету Міністрів України від
22.01.1996 г. N 115 (115-96-п) – цілодобові стоянки).
Але, що особливо зазначається по всьому Законодавству базою оподаткування
та сплати податків, що в разі майданчика для паркування, що в разі
цілодобової стоянки – земельна ділянка!
Органи місцевого самоврядування м.Одеси, відповідно до своїх повноважень
реалізують від імені територіальної громади повноваження власника
земельних ділянок комунальної власності та повинні забезпечити оформлення
правовстановлюючих документів на таких землях, в тому числі і на тих, де
розміщуються та зорганізуються паркувальні майданчики та цілодобові
автостоянки.
От же, земельна ділянка що для паркувального майданчика, що для
цілодобової стоянки повинна бути сформована згідно статті 79-1 Земельного
кодексу України.
Крім цього, у земельної ділянки, крім кадастрового номеру, для внесення її
до Рішень міських рад та заключеня Договорів, в тому числі і
«балансоутримування», повинна бути законна – АДРЕСА.
Згідно роз’яснення МінЮста, адреси надаються в межах міста, Рішенням
місцевого виконкому. При відсутності адреси, всі договори, всі проплати,
всі Рішення та Переліки на земельні ділянки відведені під паркувальні
майданчики та цілодобові стоянки, згідно роз’яснення МінЮста та рішень
судів України, будуть – НЕЗАКОННІ.
Відповідно до рішень міських рад Одеси «Про затвердження Положення про
організацію та порядок паркування транспортних засобів у місті….», разні
комунальні підприємства та юридичні лиця є уповноваженою особою на
експлуатацію майданчиків для платного паркування на території міста та
укладення договорів місць для паркування транспортних засобів.
Поняття «балансоутримання» відсутнє у законодавчих актах.
Відповідно до правил ведення бухгалтерської, статистичної та іншої
передбаченої законодавством звітності балансоутримання передбачає
утримання на балансі відповідного майна, яка проводиться тим
підприемством, чье саме це майно.
Згідно з положеннями Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову
звітність в Україні" "баланс" є елементом фінансової звітності
підприємства.
Відповідно до ч. 3 ст. 78 Господарського кодексу України майно
комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і
закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання
(комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління
(комунальне некомерційне підприємство). Згідно відповідей, у
КП"Одестранспарксервіс" майно відсутне.
З наведеного вбачається, що КП"Одестранспарксервіс" протизаконно укладення
договорів «балансоутримання»....
Таким чином такі комунальні підприємства не володіють комунальним
майном(балансом), у вигляді ані земельних ділянок або основних засобів на
паркувальних майданчиках та виделиних автостоянках міста, а від так не
може розпоряджатися правом експлуатації зазначеного майна та укладати
будь-які договори щодо передачі земельних ділянок або іншого майна,
зокрема під організацію паркувальних майданчиків та спеціально відведених
автостоянок.
Є підстави вважати, що для прийняття рішення з Переліками майданчиків,
посадові особи місцевого самоврядування взагалі порушують корупційне
законодавство, не перевіряють розміщення паркувальних майданчиків та не
приймали заходів щодо формування земельних ділянок згідно ст. 79-1
Земельного кодексу України.
Крім цього, до таких Договорів «балансоутримування», додається додаткова
угода №1, на утримання того самого КП"Одестранспарксервіс", де кошти що
переводяться на їх рахунок, що є прямою корупційною вимогою.
Таким чином, такі комунальні підприємства в Україні здійснюють фіктивну
підприємницьку діяльність. Навязують додаткові кошти виплат, порушують
соціальні права громадян України.
Порядок, що зараз існує на нашу думку, створює передумови для зловживань
посадовими особами місцевого самоврядування повноваженнями щодо
розпорядження земельними ділянками комунальної власності, на яких
розміщено паркувальні майданчики, може бути використаний та вже
використовується у корупційних схемах посадових осіб, влече за собою
порушення прав споживачів, завищення незаконних податків і сборів,
шахрайські тарифи та несе ризики для нормального функціонування та роботи
паркувальних майданчиків, цілодобових автостоянок що не побудовані за
кошти бюджету, але припинили до даної корупційної схеми, на території міст
України, а також порушує суспільні інтереси членів територіальних громад.
Дозволяє, грабувати громадян України. Незаконні кошти, що «шахрайски» були
оманом в порушення законодавства пограбовані, розраховуються вже біль ніж
100 мільйонів гривень. Як що це не зупинити, та не привести все в рамки
законодавства, громадян будуть продовжувати – ГРАБУВАТИ!!!